Odszkodowania i zadośćuczynienia - Szczecin
Kancelaria ma bogate doświadczenie w sporach z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które zaniżają odszkodowanie należne ofiarom wypadków komunikacyjnych. Dbamy o to, by świadczenia wypłacane Klientom uwzględniały wszystkie poniesione przez nich straty i choć nie cofną skutków wypadku komunikacyjnego, rekompensowały to nieprzyjemne i stresujące zdarzenie. Ponadto reprezentujemy Klientów w sprawach o błędy medyczne.
Odszkodowania komunikacyjne Szczecin
Każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC, które jest przypisane do samochodu. W razie spowodowania wypadku komunikacyjnego zobowiązanym do naprawienia szkody jest ubezpieczyciel i to do niego poszkodowany lub pokrzywdzony kieruje roszczenia o wypłatę świadczeń, które mają mu zrekompensować szkody wyrządzone w wyniku wypadku. Do świadczeń tych należą
- odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu po wypadku samochodowym,
- zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji,
- zwrot kosztów utraconych dochodów, jeśli w wyniku wypadku poszkodowany nie mógł przez pewien czas wykonywać pracy lub wykonywał ją w niższym zakresie godzinowym,
- renta stała lub tymczasowa – należy się, gdy poszkodowany stracił możliwość wykonywania pracy zarobkowej,
- zwrot kosztów przedmiotów utraconych lub uszkodzonych w wyniku wypadku, np. zniszczonego w kolizji roweru,
- zadośćuczynienie za cierpienia psychiczne i ból.
Zadośćuczynienia może domagać się także najbliższa rodzina osoby, która w wypadku poniosła śmierć.
Aby otrzymać należne świadczenia, należy zgłosić szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego i przedłożyć całą dokumentację – medyczną, notatki policyjne, oświadczenie o utraconych dochodach, wyliczenie kosztu zniszczonych w wypadku przedmiotów – potwierdzającą okoliczności zdarzenia komunikacyjnego i jego skutki dla życia poszkodowanego.
Zgłoszenie roszczenia musi nastąpić w odpowiednim terminie:
- 3 lata licząc od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i osobie zobowiązanej do jej naprawienia, ale nie później niż 10 lat od wypadku,
- 20 lat – jeśli szkoda jest wynikiem przestępstwa.
Po tym okresie roszczenie wobec ubezpieczyciela się przedawnia i poszkodowany traci możliwość ubiegania się o odszkodowanie.
Szkoda z ubezpieczenia OC może być zgłoszona telefonicznie, przez internet lub pisemnie. Ubezpieczyciel ma 7 dni na zarejestrowanie szkody, po czym w ciągu kolejnych 30 powinien wypłacić odszkodowanie. Aby zwiększyć szansę na szybką i satysfakcjonującą decyzję, poszkodowany powinien dostarczyć pełną dokumentację zdarzenia i zgłoszenie szkody, z którego jasno będą wynikać jego roszczenia.
Kancelaria prawna – odszkodowania Szczecin
Kancelaria prawna specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych, które ponoszą finansową odpowiedzialność za skutki wypadków komunikacyjnych spowodowanych przez swoich klientów.
Oferta Kancelarii obejmuje:
- pomoc na etapie przedsądowym – zgłoszenie szkody, wezwanie ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania i innych świadczeń należnych osobie pokrzywdzonej lub poszkodowanej
- zebranie materiału do postępowania sądowego, opisanie dowodów w załączeniu do pozwów, sporządzenie listy świadków i biegłych
- reprezentowanie Klienta w postępowaniu sądowym w I i II instancji.
Odszkodowania powypadkowe — dlaczego warto?
Samo zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela nie jest trudne, ale problem leży gdzie indziej. Firmy ubezpieczeniowe nagminnie zaniżają wysokość wypłacanego odszkodowania i innych świadczeń należnych osobie poszkodowanej. Adwokat, który zajmuje się sprawami, jakimi są odszkodowania w Szczecinie, posiada doświadczenie w tego rodzaju sprawach. Umie określić wysokość należnego świadczenia i zawalczy o godne odszkodowanie dla swojego klienta.
Odszkodowania (oraz inne świadczenia mające zrekompensować skutki wypadku komunikacyjnego), które są zasądzane przez sąd, mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela.
Odszkodowania medyczne Szczecin
Kancelaria prawna w Szczecinie, która obsługuje klientów ubiegających się o odszkodowania, podejmuje się również prowadzenia spraw związanych z błędami medycznymi. Oferta obejmuje profesjonalną pomoc prawną w dochodzeniu odszkodowań za błędy lekarskie dla poszkodowanych pacjentów i ich rodzin, których miejscem zamieszkania jest m.in. Szczecin.
Za błąd medyczny uważa się nieumyślne działanie, zaniechanie lub zaniedbanie personelu medycznego, które doprowadziło do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta. Aby mówić o błędzie w sztuce lekarskiej, muszą zostać spełnione następujące przesłanki:
- doszło do postępowania niezgodnego ze sztuką lekarską
- osobie popełniającej błąd (lekarzowi, pielęgniarce, położnej lub innej osobie wykonującej zawód medyczny) można przypisać winę nieumyślną
- w wyniku zaniedbania, zaniechania lub błędu personelu medycznego doszło do pogorszenia zdrowia pacjenta
- istnieje związek przyczynowo-skutkowy między błędem a szkodą, którą jest pogorszenie stanu zdrowia, uszkodzenia ciała lub śmierć.
Kancelaria zachęca do kontaktu pacjentów lub ich bliskich, którzy doświadczyli błędu lekarskiego lub podejrzewają, że mogło do niego dojść. Wyjaśnimy dalsze kroki i przygotujemy strategię działania.